Świetlice – zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia z teatrem i sztuką

Zajęcia ruchowe

W naszej wirtualnej świetlicy dbamy o kondycję fizyczną. Zobaczcie, jakie aktywności proponuje pani Joanna. Zapraszamy na FILM

Zajęcia wychowawcze

Zajęcia wychowawcze grupy najstarszych chłopców pt.: „Co mogę zrobić ze swoją złością?”. Opis zajęć, infografika 1infografika 2

Zajęcia plastyczne

To krzesło to moje emocje w czasie trwania ogólnoświatowej tragedii. Kolory stały się dla mnie znakiem mojej skołowanej psychiki, zapanowaniem nad negatywnym myśleniem, złymi reakcjami i buntem wobec wszechogarniającej bezsilności. Kolory na moim krześle wiążą mnie nierozłącznie z tym co “w sercu moim gra”. Tak jak Agnieszka Osiecka napisała słowa do piosenki “Zielono mi”, tak ja kolorami daję znać sobie i innym, że mimo szarości dzisiejszego życia, ja tę szarość widzę w kolorze tęczy.🌈

Pozdrawiam Was! Renata Król – wychowawczyni grupy dziewcząt.

Proponujemy naszym podopiecznym wykonanie samodzielnie ozdób o tematyce świątecznej.

Dzieci wykonują ozdoby świąteczne techniką decoupage. Ozdabiają butelki i puszki motywami świątecznymi. Przygotowane pojemniki malują farbą akrylową, naklejają wybrany motyw i przyklejają klejem przeznaczonym do tej techniki. Uzupełniają motywy farbami akwarelowymi i malują. Gotowe prace mogą być ozdobą świątecznego stołu lub prezentem dla najbliższych.
Ważną rolę pełni także satysfakcja z wykonanego dzieła.

Proponujemy również inne prace. Wielu z Was posiada we własnych zbiorach prace wykonane podczas pobytu w naszej szkole. 

Proszę popatrzcie i zainspirujcie się na święta.

Pisanki, tulipany, kury a nawet baranka robimy nie wychodząc z domu. Ale już po chleb czy wodę mineralną trzeba pójść do sklepu. Odkładamy szycie zajęcy oraz kurczaków i robimy maseczkę ochronną. 
Składamy na pół kuchenną, flizelinową ścierkę, wkładamy do niej chusteczkę higieniczną, przypinamy na końcach zszywaczem zauszniki z gumki recepturki i awaryjna maseczka gotowa. W niej biegniemy do apteki po maseczkę oryginalną. Tak zabezpieczeni idziemy na szybkie zakupy i jeszcze szybciej wracamy, aby kontynuować przedświąteczne prace. 
Po zrobieniu porządków i upieczeniu mazurka przygotowujemy się duchowo na już bliską Wielkanoc.

Kochani!
Jeśli chcielibyście pomóc rodzicom w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, to może przyda Wam się kilka prostych pomysłów na udekorowanie stołu. Pracy nie wiele, a satysfakcja murowana.
Trzy rogi serwetki odginamy z prawej na lewą stronę. Odwracamy serwetkę i zaginamy wzdłuż prawego i lewego boku na szerokość około 2 cm. W powstałe kieszonki wkładamy sztućce. Całość dopełniają kwiatki, łodyżki bukszpanu itp.
Proponuję Wam również uszyć wielkanocną kurę. W tym celu można wykorzystać starą poszewkę. Wypełnieniem może być wnętrze poduszki.
Niestety nie możemy się spotkać, więc tą drogą życzę Wam radosnych Świąt, mimo trudności. Cieszmy się wiosną, uśmiechajmy do siebie, będzie dobrze.    
Ewa Suchanek

 

Wielkanoc kojarzymy z jajkiem jako symbolem odradzającego się życia. 
Ale na świątecznym stole jajko może być nie tylko potrawą ale i ozdobą. 
Oto przepis: 

  1. Wycinamy z tektury lub twardego plastiku okrąg 
  2. Nakładamy na niego zmiętą gazetę – tu 4 warstwy Gazety Wyborczej. Okręcamy sznureczkiem. 
  3. Owijamy całość paskami szarego papieru lub szarej tkaniny. 
  4. Naklejamy klejem na gorąco przygotowane ozdoby. 
  5. Gotowe.
    Pozdrawiam z domowej pracowni arteterapeutycznej:
    Małgorzata Głowacka
Skip to content