Konkurs Szkolny Gang Słodziaków

           Udział w konkursie rozpoczęliśmy od głośnego czytania dzieciom książki „Gang Słodziaków”. W celu uatrakcyjnienia książka czytana była w klasie, u pedagoga i w bibliotece szkolnej. Dzieci chętnie słuchały historii o przygodach Słodziaków, często przerywały lekturę, by zadawać szczegółowe pytania lub komentować wydarzenia.

   W dalszej kolejności przygotowaliśmy wraz z najmłodszymi uczniami obchody „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Dzieci mogły wybrać książkę, która następnie została im głośno przeczytana we fragmentach. Wybór padł na „Kubusia Puchatka” A.A. Milne.  

  Rozmawialiśmy o przyjaźni i roli, jaką odgrywa ona w życiu każdego człowieka a dzieci pokolorowały i wycięły figurki bohaterów powieści, które przystosowaliśmy do teatrzyku kamishibai i wystawiliśmy krótkie scenki wymyślone przez dzieci z udziałem Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

   Ostatnim etapem było tworzenie dekoracji w klasie. Dzieci postanowiły przygotować las wraz z różnymi zwierzątkami, które w nim żyją. Ich wyobraźnia nie znała granic.    Udział w konkursie był dobrą zabawą dla młodszych i starszych. Spędziliśmy wspólnie wiele czasu na czytaniu, zabawie i rozwiązywaniu zadań, co zaowocowało miłymi wspomnieniami.

Skip to content