Szkoła dziś

Nasza szkoła jest wyjątkowym miejscem, w którym nie tylko się uczymy, ale i wychowujemy, bawimy i leczymy.

Zespół Szkół nr 109 w Poznaniu jest miejscem wyjątkowym, które pozwala na kontynuację nauki podczas procesu rehabilitacji i leczenia. Dzięki naszej szkole uczeń może realizować obowiązek szkolny i kontynuować naukę podczas powrotu do zdrowia, z dala od swojej szkoły macierzystej.

Wykwalifikowana kadra nauczycieli i wychowawców wspomaga uczniów w procesie leczenia, a także wspomaga uczniów w szkolnych zaległościach spowodowanych chorobą i rehabilitacją. Zajęcia lekcyjne w naszej szkole odbywają się w salach lekcyjnych w godzinach popołudniowych i wieczornych. Każdy z uczniów pracuje ze swoimi podręcznikami według programów nauczania realizowanych w szkołach macierzystych. Podczas pobytu w naszej szkole uczniowie zdobywają oceny, które po zakończonym pobycie wysyłane zostają do szkoły macierzystej. Nasi uczniowie mogą być również w naszej szkole klasyfikowani i mogą zdobywać świadectwa szkolne.

Po zajęciach edukacyjnych wychowawcy dbają o czas wolny dzieci i młodzieży oferując szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. Od arteterapii i muzykoterapii poprzez biblioterapię, zajęcia na świeżym powietrzu, nowoczesne sztuki plastyczne, aż do czasu na świeżym powietrzu i rozmowie. Każdy uczeń ma u nas szansę na samorealizację i rozwój. Wielu naszych uczniów, to właśnie w naszej szkole odkrywa swoje talenty. Poza tym nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach, imprezach okolicznościowych, czy spotkaniach z ciekawymi osobami, a także spędzają bardzo dużo czasu w szkolnej bibliotece.

Poza tym każdy z naszych uczniów może liczyć na pomoc psychologa, pedagoga, logopedy i licznych terapeutów z naszej szkoły.

Nasza szkoła jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu – działa też w wakacje! O naszych uczniów troszczą się wtedy wychowawcy oferując wiele ciekawych, letnich zajęć

Skip to content